See meetod hõlmab betoonsammaste rajamist alt-üles meetodil, kus süvistatava vibraatori abil tekitatud sambad kannavad koormuseid läbi pehmete pinnaste sügavamal asuvate kandvate pinnasekihtideni.
Üldised kasutusviisid
Protsess
Betoonsammaste rajamine toimub alt-üles meetodil, kus süvistatava vibraatori abil tekitatud sambad kannavad koormuseid läbi pehmete pinnaste sügavamal asuvate kandvate pinnasekihtideni. Betoon pumbatakse läbi betoneerimistorude süvendi põhja. Vibraatorit tõstetakse ja langetatakse mitu korda, et moodustada laiendatud taldmik ning tõstetakse seejärel maapinnale, täites samaaegselt tekkinud tühimikud betooniga. Tavaliselt tungib vibraator uuesti ka samba ülaossa, et tekitada sambale laiendatud pea. Pärast valmimist saab sambaid kärpida ja vajadusel armeerida.
Vibro masinaid saab täielikult jälgida masina parda-arvuti abil.
Masina andmeid, nagu vibroseadme võnketugevus ja tõstekiirus, saab seejärel salvestada ja kuvada kabiinisisesel monitoril reaalajas. See seire võimaldab masina operaatoril kogu tihendamisprotsessi vältel hoida tihendamist ette antud spetsifikatsioonide piires.
Eelised
Kvaliteedi tagamine
Meie poolt kasutatavad vibro seadmed on välja töötatud ja toodetud meie enda ettevõtte poolt ning on eranditult mõeldud kasutamiseks vaid Kelleri ettevõtetes.
Ettevõttesisene kvaliteedijuhtimise tarkvara võimaldab meil reaalajas andmeid koguda ja neid analüüsida ning hinnata teostatava pinnase tihendamise toimivust.
Tööde ajal edastab programm mitmesuguseid parameetreid, sealhulgas sügavus, vibratsiooni tugevus, süvistamiskiirus, tihendamise järkude kestus, kellaaeg ja kuupäev ning samba number.
Tootmisparameetrite täpsustamiseks on soovitatav eelnevalt läbi viia katsesammaste rajamine. See võimaldaks hinnata sammaste süvistamise tootlikkust, ühe või mitme samba kandevõimet staatilise koormuskatse abil, samba materjalide survetugevust ning mõõta pinnasesse tekitatud samba läbimõõtu.